♥♥♥  Zrób zakupy za kwotę powyżej 100 zł koszt wysyłki będzie GRATIS! ♥♥♥

O nas

Zaczęło się od..

W 2006 roku założycielka Petit Collage, Lorena Siminovich, ręcznie wykonała mały kolaż ze zwierzętami z materiałów pochodzących z recyklingu jako prezent dla ciężarnej przyjaciółki. Wszyscy byli zachwyceni pomysłem – a Lorena pokochała to robić! Ten mały, przemyślany gest był początkiem Petit Collage. To nie tylko zainspirowało nazwę naszej firmy, ale także nasz etos zrównoważonego rozwoju. Marka Petit Collage szybko przekształciła się w odnoszącą sukcesy linię zabawek, puzzli, gier i prezentów lifestylowych sprzedawanych na całym świecie.

...a skończyło tu!

W 2020 roku Petit Collage została przejęta przez Chronicle Books (inną firmę z San Francisco!), a teraz ma fantastyczny zespół rozsiany po słonecznej Kalifornii i historycznym Bath w Anglii.

 

Dziś.

Zgodnie z naszą pasją i miłością do inspirowania tworzymy produkty dla wszystkich dzieci: od niemowląt do dzieci w wieku do 8 lat i później.  Nasze zabawki, gry, prezenty i wszystkie produkty Petit Collage cieszą się popularnością na całym świecie. Pomimo naszego rozwoju nie straciliśmy z oczu podstawowych zasad i wartości małej firmy, i nadal z rozwagą i kreatywnością pracujemy nad bardziej zrównoważoną przyszłością.

Gdzie  nas szukać.

Nasze produkty można znaleźć w wielu sklepach w ponad 60 krajach na całym świecie, w renomowanych sklepach takich jak Nordstrom, Anthropologie, Barnes & Noble, Whole Foods, John Lewis czy JoJo Maman Bebe oraz w tysiącach niezależnych sklepów specjalistycznych. Możesz też robić zakupy tutaj, w naszym sklepie internetowym!

 

Tak wiele, a jednocześnie tak niewiele, zmieniło się od czasu pierwszego przygotowanego kolażu z recyklingu, wykonanego na kuchennym stole Loreny. Nie jesteśmy już jednoosobowym zespołem, ale dobry design nadal leży u podstaw wszystkiego, co robimy w Petit Collage. Ciężko pracujemy, aby nasze projekty nadal były źródłem inspiracji zarówno dla dzieci, jak i rodziców, a jednocześnie były przyjazne dla otaczającego nas świata.

Przyjaźni dla świata i dzieci.

Do produkcji zabawek, puzzli, układanek stosujemy najwyższej jakości materiały, które w 80% pochodzą z recyklingu. Drewno, z którego powstają nasze zabawki drewniane posiada certyfikat FSC. Ponadto zabawki pokryte są ekologicznymi farbami na bazie soi oraz wody. Dodatkowo każda z nich posiada europejski certyfikat bezpieczeństwa CE. Wszystkie zabawki Petit Collage są wolne od BPA, ftalanów, ołowiu i formaldehydu. Petit Collage to bezpieczeństwo i gwarancja świetnej zabawy. Kupując zabawki Petit Collage, możesz być pewny, iż Maluszek będzie się nimi bawił latami. Projektujemy je w taki sposób, aby były trwałe i mogły rosnąć wraz z dzieckiem.


Dbamy o to, jak i gdzie powstają nasze zabawki, dlatego regularnie odwiedzamy nasze fabryki przeprowadzając audyty i kontrolę jakości. Nasi dostawcy posiadają certyfikaty ICTI: Kodeks praktyk biznesowych, a także systemy zarządzania jakością ISO9001 oraz systemy zarządzania środowiskowego ISO14001. Nasza główna fabryka jest certyfikowana jako „Firma opiekuńcza” w uznaniu naszego podejścia do społecznej odpowiedzialności biznesu.

Zabawki Petit Collage podlegają najbardziej rygorystycznym testom bezpieczeństwa produktów, w tym wszystkim amerykańskim i europejskim standardom: ASTM, CPSIA, EN71 i REACH. Zabawki pakujemy w opakowania zaprojektowane w taki sposób, aby zoptymalizować przestrzeń, zmniejszając w ten sposób miejsce potrzebne do transportu. Co więcej, minimalizujemy opakowanie, aby uniknąć niepotrzebnych odpadów w głównej mierze wykorzystując materiał z recyklingu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, pasji i zaangażowaniu w tworzenie kreatywnych zabawek dla najmłodszych są one dziś dostępne na całym świecie.

Jesteśmy dla Ciebie.

Na wszelkie pytania odpowiadamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 – 17:00 pod numerem 530 701 771. Dodatkowo możesz do nas napisać wiadomość na adres: kontakt@petitcollage.pl , nasi specjaliści każde pytanie traktują indywidualnie, wiedząc iż każdy maluszek jest wyjątkowy. Mieszkasz niedaleko naszej siedziby? Pamiętaj że możesz odebrać swoje zamówienie osobiście.

Alebazi Sp. z o.o.
ul. Postępu 22, 05-506 Kolonia Lesznowola

tel: 530 701 771

 

Jesteśmy bardzo wdzięczni za nieustanną miłość i wsparcie DZIĘKUJEMY!
Zespół Petit Collage

xoxo

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.